Collection: All items

52 products
  • Kids Tweezers (1pc)
    Vendor
    Learning Shopyard
    Regular price
    from $3.00
    Sale price
    from $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rubber Ducks Set
    Vendor
    Learning Shopyard
    Regular price
    from $8.00
    Sale price
    from $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Magnetic foam letters (lowercase)
    Vendor
    Learning Shopyard
    Regular price
    $3.90
    Sale price
    $3.90
    Regular price
    $3.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Anchors Aweigh! Literacy@Home Starter Kit
    Vendor
    Learning Shopyard
    Regular price
    $59.00
    Sale price
    $59.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Language Learning Case
    Vendor
    Fun variety of activities that encourage word building
    Regular price
    $46.90
    Sale price
    $46.90
    Regular price
    $46.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Gift-a-Kit
    Vendor
    Learning Shopyard
    Regular price
    $29.50
    Sale price
    $29.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bear Counters & Tweezers Set
    Bear Counters & Tweezers Set
    Vendor
    Multi-use math activity kit that trains fine motor skills
    Regular price
    $17.90
    Sale price
    $17.90
    Regular price
    $27.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Colours Peg Board Set
    Colours Peg Board Set
    Vendor
    Develop foundational math and fine motor skills in multiple ways
    Regular price
    from $28.90
    Sale price
    from $28.90
    Regular price
    $28.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Animal Jigsaw
    Animal Jigsaw
    Vendor
    Easy first jigsaws for children aged 2 and up
    Regular price
    $14.90
    Sale price
    $14.90
    Regular price
    $19.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sound Sorting Cards
    Vendor
    260 cards to train phonemic awareness
    Regular price
    $16.90
    Sale price
    $16.90
    Regular price
    $16.90
    Unit price
    per 
    Sold out
    1 review
  • Mixed Dice Set
    Vendor
    Learning Shopyard
    Regular price
    $5.40
    Sale price
    $5.40
    Regular price
    $5.40
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Nuts & Bolts
    Nuts & Bolts
    Vendor
    Develop fine motor & hand-eye coordination skills
    Regular price
    $28.90
    Sale price
    $28.90
    Regular price
    $28.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 4 Sight Words Cards Bundle
    4 Sight Words Cards Bundle
    Vendor
    Build reading fluency
    Regular price
    from $30.00
    Sale price
    from $30.00
    Regular price
    $30.00
    Unit price
    per 
    Sold out
    1 review
  • Primary Toddler Lacing Beads
    Primary Toddler Lacing Beads
    Vendor
    Develop skills such as hand-eye coordination & dexterity
    Regular price
    $32.90
    Sale price
    $32.90
    Regular price
    $32.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Shapes Pegboard Set
    Shapes Pegboard Set
    Vendor
    Develop foundational math and fine motor skills with fun activities
    Regular price
    $35.90
    Sale price
    $35.90
    Regular price
    $35.90
    Unit price
    per 
    Sold out
    1 review
  • Peg Button Art
    Peg Button Art
    Vendor
    Learn colours, patterns and even basic math through play
    Regular price
    $32.90
    Sale price
    $32.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Colour Pattern Cards (for Peg Board Set)
    Colour Pattern Cards (for Peg Board Set)
    Vendor
    To be used with the Peg Board Set for patterns matching
    Regular price
    $5.90
    Sale price
    $5.90
    Regular price
    $5.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Learn A to Z the Fun Way!
    Vendor
    Introduce children to the alphabet with this book
    Regular price
    from $24.90
    Sale price
    from $24.90
    Regular price
    $24.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Literacy 1
    Vendor
    Learn the shapes, formation and phonics sounds of A to Z
    Regular price
    $18.90
    Sale price
    $18.90
    Regular price
    $18.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Literacy 2
    Vendor
    Blending (putting letter sounds together) to read
    Regular price
    $14.90
    Sale price
    $14.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Literacy 3
    Vendor
    Learn vowels for reading
    Regular price
    $11.90
    Sale price
    $11.90
    Regular price
    $11.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Numeracy 1
    Vendor
    Teach numbers through colours, shapes & positions
    Regular price
    $12.90
    Sale price
    $12.90
    Regular price
    $12.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Numeracy 2
    Vendor
    Teach numbers through place value, skip counting & more
    Regular price
    $16.90
    Sale price
    $16.90
    Regular price
    $16.90
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fun Brain Exercises Book
    Vendor
    Train a multitude of “brain” skills important for learning
    Regular price
    $10.90
    Sale price
    $10.90
    Regular price
    $10.90
    Unit price
    per 
    Sold out
Sale

Unavailable

Sold Out